Strona główna » Aparaty » USG wielonarządowe » ALBIT- TRUS Urologia / Prostata
« powrót

ALBIT- TRUS Urologia / Prostata

ALBIT- TRUS Urologia / Prostata

Zdjęcia aparatu

ALBIT_wersja pełna ALBIT_ wersja uproszczona ALBIT_ultrasonograf przenośny Albit - system modułowy

Galeria obrazów

  ALBIT - zaskakuje jakością, możliwościami, ceną.

  Najnowsza generacja 2017 !

ALBIT został zaprojektowany jako łatwy w obsłudze i praktyczny ultrasonograf przeznaczony zarówno do ogólnych aplikacji diagnostycznych, jak i do aplikacji specjalistycznych np do urologii.

W  UROLOGII dedykowany jest do badań ogranów układu moczowego, prostaty, zobrazowania jąder i prącia. Ultrasonograf Albit może być używany zarówno w gabinecie lekarza urologa, w ambulatorium jak też na oddziale szpitalnym.
 

TRUS -  /Trans-Rectal-UltraSound - Ultrasonografia przezodbytnicza/  :  
TRUS - przezodbytnicze USG jest badaniem wykorzystywanym od wielu lat w diagnostyce schorzeń gruczołu krokowego. Biopsja gruczołu krokowego pod kontrolą USG jest  standardem w rozpoznawaniu raka prostaty. Przezodbytnicze USG wykorzystywane jest w diagnostyce zapalenia gruczołu krokowego oraz nieprawidłowości w strukturze pęcherzyków nasiennych. 

Nasze wskazanie: dupłaszczyznowa głowica transrektalna 2R575 (5-10 MHz)

 

Badania prącia, zaburzenia erekcji : 
Obrazowanie indywidualnej anatomi prącia, ocena stanu układu naczyniowego prącia, wad rozwojowych lub patologi naczyniowe itp. Badania dopplerowkie (color Doppler - CF, Doppler spektralny - PW) służą ocenie stanu naczyń doprowadzających i odprowadzających krew z i do prącia, pomiar prędkości oraz charakteru widma przepływu krwi, szczególnie w diagnostyce zaburzeń erekcji. Badanie dopplerowskie pozwala też na pośrednią ocenę stanu mięśniówki gładkiej oraz prawidłowego funkcjonowania śródbłonka.

Nasze wskazanie :

głowica liniowa  LA-510 (5-12 MHz)

 

Badania jąder i moszy:
Podstawowe badania w diagnostyce schorzeń moszny i jej zawartości – jąder, najądrza i powrózka nasiennego. Diagnostyka zapalenia jądra/najądrza, ropni jądra, skrętu jądra, guza i wodniaka jądra, żylaków powrózka nasiennego, przepukliny mosznowej, torbieli i cyst.
Nasze wskazanie :

głowica liniowa LA-510 (5-12 MHz) 

 

Badania organów układu moczowego : 
Umożliwia ocenę położenia, kształtu i wielkość nerek i pęcherza, wykrycie i ocenę charakteru zmian w nerkach oraz ocenę stanu naczyń i przepływu w naczyniach nerkowych. Ponadto pozwala ocenić prawidłowość układu kielichowo-miedniczkowego, wykrycie  złogów i kamieni, stwierdzić istnienie torbieli lub guzów nerek. Pomiary dopplerowskie mają szczególnie istotne znaczenie w diagnostyce nadciśnienia tętniczego oraz w ocenie nerki przeszczepionej. 
U mężczyzn oceniany jest również gruczoł krokowy.

Nasze wskazanie :

głowica covex CA-255 (2.5- 5 MHz)

DANE TECHNICZNE

WŁAŚCIWOŚCI

 • Przyjazne, łatwe i intuicyjne  sterowanie za pomocą ekranu dotykowego (Touch Screen) oraz za pomoca funkcjonalnej klawiatury -  znaczące zmniejszenie czasu na naukę i obsługę.
 • System Smart Duplex Color Doppler
 • Wysoka jakość zobrazowania uzyskana poprzez zastosowanie zaawansowanej technologii cyfrowego przetwarzania obrazu (SRT, THV itp)
 • Głębokość skanowania: 1,5 … 31 cm (w zależności od głowicy)
 • Kąt skanowania: do 360° (w zależności od głowicy)
 • Wielo-częstotliwościowe głowice (2-12 MHz) pracujące w różnych trybach pracy:
  2D, M, PW Doppler, Color Doppler, Power Doppler 
 • Prezentacje: 2D, B+B, 2D+M, ZOOM, 2D+CF (Color Flow);2D+PF (Power Flow); 2D+CF/2D; 2D+PW; 2D+CF/PW
 • Pamięć cineloop (1024 obrazów)
 • Monitor: Full HD  (1080 x 1920),  15.6"  LCD
 • Cyfrowe filtry obrazowe – processingi
 • Zewnętrzna klawiatura alfanumeryczna (opcja)
 • Zdalny sterownik BT
 • Duża pamięć do archiwizacji obrazów (dysk HDD)
 • Róznorodne systemy mocowania

 

 

FUNKCJE POMIAROWE:

 • Pomiary odległości: 6 niezależnych par kursorów
 • Pomiar objętości, pola powierzchni, obwodu  (elipsa, obrys, 3-osiowa)

 • Pomiary kątów

Pomiary i kalkulacje dla innych trybów pracy (PW-Doppler,  Gyn/Ob etc.) – zob. parametry "ALBIT- Duplex Doppler - Uniwersalny"

ZDALNY STEROWNIK RĘCZNY

Zastosowanie unikalnego, ergonomicznego, sterownika BT (transmisja za pomoca interfejsu bluetooth), pozwala na obsługę podstawowych funkcji ultrasonografu z pewnej odległości. Takie łatwe, ręczne sterowanie na odległość szczególnie przydatne jest w chirurgii, gabinetach zabiegowych, w oddziałach ratunkowych,  ale również jest użyteczne w standardowych badaniach ultrasonograficznych

KLAWIATURA STERUJĄCA

Dla użytkowników, którzy preferują bardziej tradycyjne rozwiązania pracy z aparatem USG  oferowana jest jako opcja  specjalna klawiatura z trackballem i silikonowymi przyciskami oraz dodatkowa, klasyczna klawiatura alfanumeryczna.(zob. zdjęcia w galerii). Operator aparatu może używać jednocześnie  zarówno metody dotykowej  jak i klasycznej.

STOJAK -WÓZEK

Stojak-wózek  to ergonomiczne rozwiązanie mobilne, oferujące możliwość łatwego przemieszczania ultrasonografu  do miejsca przeprowadzania zabiegów czy badań. Możliwość regulacji wysokości wózka powoduje, że jest on jeszcze  bardziej funkcjonalnym i przydatnym uzupełnieniem zestawu  ultrasonograficznego.

WYMIARY I WAGA

 • 260 mm x 430 mm x 98 mm;
 •  ok. 5,4 kg (bez wózka)

ZASILANIE

 • Zasilanie: AC 100/240 V, 50/60 Hz
 • Pobór mocy: max 90 VA
cms83 Projekt i wykonanie: design83